150103J400BB
Part Number:
150103J400BB
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC AXIAL
In Stock:
480
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V