ECW-F6153JL
Part Number:
ECW-F6153JL
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
In Stock:
302
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.402" (10.20mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.232" W (12.50mm x 5.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V