ECQ-E4824JF
Part Number:
ECQ-E4824JF
Description:
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC RADIAL
In Stock:
503
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.720" (18.30mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.024" L x 0.311" W (26.00mm x 7.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V