ECW-FD2W335JB
Part Number:
ECW-FD2W335JB
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.575" (14.60mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.996" L x 0.386" W (25.30mm x 9.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V