DME6S22K-F
Part Number:
DME6S22K-F
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
In Stock:
301
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.217" W (12.50mm x 5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V