ECQ-E6334JF
Part Number:
ECQ-E6334JF
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
In Stock:
219
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.307" W (26.00mm x 7.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V