ECW-FD2J684J
Part Number:
ECW-FD2J684J
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC RADIAL
In Stock:
143
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.618" (15.70mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.366" W (17.80mm x 9.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V