ECW-FE2J105Q5
Part Number:
ECW-FE2J105Q5
Description:
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
153
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.354" W (31.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V