ECW-H8273HA
Part Number:
ECW-H8273HA
Description:
CAP FILM 0.027UF 3% 800VDC RAD
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.618" L x 0.299" W (15.70mm x 7.60mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
283V
Voltage Rating - DC :
800V