R75RI218050H3J
Part Number:
R75RI218050H3J
Description:
CAP FILM 0.018UF 5% 1.25KVDC RAD
In Stock:
555
Applications :
Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.018 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
44.2 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)