ECW-F2W334JAQ
Part Number:
ECW-F2W334JAQ
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 450VDC RADIAL
In Stock:
777
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.717" (18.20mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.299" W (13.00mm x 7.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V