ECW-FE2J474J
Part Number:
ECW-FE2J474J
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RADIAL
In Stock:
998
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V