ECQ-UBAF473V6
Part Number:
ECQ-UBAF473V6
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 300VAC RADI
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V