ECW-F2W124JAQ
Part Number:
ECW-F2W124JAQ
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 450VDC RADIAL
In Stock:
998
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.213" W (13.00mm x 5.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V