ECW-FD2W824J
Part Number:
ECW-FD2W824J
Description:
CAP FILM 0.82UF 5% 450VDC RADIAL
In Stock:
355
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.409" (10.40mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.283" W (17.50mm x 7.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V