ECW-FD2J473JQ
Part Number:
ECW-FD2J473JQ
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
In Stock:
773
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.504" (12.80mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.173" W (12.60mm x 4.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V