ECQ-E4563JF
Part Number:
ECQ-E4563JF
Description:
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC RAD
In Stock:
186
Capacitance :
0.056 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V