ECQ-UBAF472K
Part Number:
ECQ-UBAF472K
Description:
CAP FILM 0.0047UF 10% 300VAC RAD
In Stock:
803
Capacitance :
4700 pF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X1, Y2
Size / Dimension :
0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V