ECQ-E2124JB
Part Number:
ECQ-E2124JB
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC RADIAL
In Stock:
281
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.457" (11.60mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.311" L x 0.224" W (7.90mm x 5.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V