SFD66T25K391B-F
Part Number:
SFD66T25K391B-F
Description:
CAP FILM 25UF 10% 660VAC RADIAL
In Stock:
28
Capacitance :
25 µF
Height - Seated (Max) :
4.030" (102.36mm)
Lead Spacing :
0.810" (20.57mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm), Lip
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
660V