C4AQOEW5650P3BJ
Part Number:
C4AQOEW5650P3BJ
Description:
CAP FILM 65UF 5% 900VDC RADIAL
In Stock:
54
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
65 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9 mOhms
Features :
Long Life, Low ESL
Height - Seated (Max) :
2.571" (65.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V