225P22391WD3
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
225P22391WD3
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC RAD
In Stock:
598
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Applications :
Audio; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
0.022 µF
Dielectric Material :
Polyester
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.90mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.701" L x 0.252" W (17.80mm x 6.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
70V
Voltage Rating - DC :
100V