ECQ-E6225KF
Part Number:
ECQ-E6225KF
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
491
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.768" W (31.00mm x 19.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V