225P10492XD3
Part Number:
225P10492XD3
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 200VDC RADIAL
In Stock:
427
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.375" (9.52mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.799" L x 0.370" W (20.30mm x 9.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
140V
Voltage Rating - DC :
200V