715P47254JD3
Part Number:
715P47254JD3
Description:
CAP FILM 4700PF 5% 400VDC RADIAL
In Stock:
544
Capacitance :
4700 pF
Height - Seated (Max) :
0.634" (16.10mm)
Lead Spacing :
0.375" (9.52mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.339" Dia x 0.701" L (8.60mm x 17.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V