715P15256JD3
Part Number:
715P15256JD3
Description:
CAP FILM 1500PF 5% 600VDC RADIAL
In Stock:
244
Capacitance :
1500 pF
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.375" (9.52mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.319" Dia x 0.701" L (8.10mm x 17.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
600V