150334J400IE
Part Number:
150334J400IE
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL
In Stock:
964
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.394" Dia x 1.102" L (10.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V