ECQ-E1825KF
Part Number:
ECQ-E1825KF
Description:
CAP FILM 8.2UF 10% 100VDC RADIAL
In Stock:
807
Capacitance :
8.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V