F863FL225K310ALW0L
Part Number:
F863FL225K310ALW0L
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 310VAC RADIAL
In Stock:
691
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.988" (25.10mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V