R463R422040M2M
Part Number:
R463R422040M2M
Description:
CAP FILM 2.2UF 20% 630VDC RAD
In Stock:
56
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.988" (25.10mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V