716P47351NA3
Part Number:
716P47351NA3
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
In Stock:
823
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.831" (21.10mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.571" L x 0.339" W (14.50mm x 8.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
70V
Voltage Rating - DC :
100V