R76QN33305050J
Part Number:
R76QN33305050J
Description:
FILM, RADIAL, PULSE, DOUBLE META
In Stock:
584
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.870" (22.10mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.512" W (26.50mm x 13.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)