150223J630DB
Part Number:
150223J630DB
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC AXIAL
In Stock:
393
Capacitance :
0.022 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.650" L (7.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V