MMP6S15K-F
Part Number:
MMP6S15K-F
Description:
CAP FILM 0.015UF 630VDC AXIAL
In Stock:
566
Capacitance :
0.015 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" W, 0.236" T x 0.669" L (10.00mm, 6.00mm x 17.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V