150473J400DB
Part Number:
150473J400DB
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC AXIAL
In Stock:
345
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.650" L (7.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V