ECQ-E4125KF
Part Number:
ECQ-E4125KF
Description:
CAP FILM 1.2UF 10% 400VDC RADIAL
In Stock:
619
Capacitance :
1.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.783" (19.90mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.374" W (26.00mm x 9.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V