ECW-F6243JL
Part Number:
ECW-F6243JL
Description:
CAP FILM 0.024UF 5% 630VDC RAD
In Stock:
407
Capacitance :
0.024 µF
Height - Seated (Max) :
0.421" (10.70mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.252" W (12.50mm x 6.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V