ECW-HC3F822J
Part Number:
ECW-HC3F822J
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 3KVDC RADIAL
In Stock:
916
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.602" (15.30mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.016" L x 0.295" W (25.80mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
1060V (1.06kV)
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)