ECW-FD2J105J
Part Number:
ECW-FD2J105J
Description:
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL
In Stock:
390
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.996" L x 0.331" W (25.30mm x 8.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V