ECQ-E6153KF
Part Number:
ECQ-E6153KF
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
In Stock:
359
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.362" (9.20mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V