B32923H3225M
Part Number:
B32923H3225M
Description:
CAP FILM 2.2UF 20% 630VDC RADIAL
In Stock:
72
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
2.2 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
1.169" (29.70mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.043" L x 0.571" W (26.50mm x 14.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V