F861DY335M310ZLH0J
Part Number:
F861DY335M310ZLH0J
Description:
CAP FILM 3.3UF 20% 310VAC RADIAL
In Stock:
95
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.610" W (26.00mm x 15.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V