B32913A5474M000
Part Number:
B32913A5474M000
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 1KVDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) :
1.161" (29.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X1
Size / Dimension :
1.043" L x 0.571" W (26.50mm x 14.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
530V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)