ECW-U2274KCV
Part Number:
ECW-U2274KCV
Description:
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC 3925
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3925 (9863 Metric)
Size / Dimension :
0.386" L x 0.248" W (9.80mm x 6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V