ECW-U2154KCV
Part Number:
ECW-U2154KCV
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC 2825
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2825 (7163 Metric)
Size / Dimension :
0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V