ECW-U1124JC9
Part Number:
ECW-U1124JC9
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC 2416
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.102" (2.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2416 (6041 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
100V