ECW-U1C224JC9
Part Number:
ECW-U1C224JC9
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 16VDC 1913
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.102" (2.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1913 (4833 Metric)
Size / Dimension :
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
8V
Voltage Rating - DC :
16V