ECW-U1104V33
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ECW-U1104V33
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC 1913
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.1 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1913 (4833 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Termination :
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V