ECW-U4682V17
Part Number:
ECW-U4682V17
Description:
CAP FILM 6800PF 5% 400VDC 1913
Capacitance :
6800 pF
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1913 (4833 Metric)
Size / Dimension :
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
157V
Voltage Rating - DC :
400V