ECW-FD2W334K4
Part Number:
ECW-FD2W334K4
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 450VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.606" (15.40mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.220" W (12.60mm x 5.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V